Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/seo/public_html/vhz.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349

Warning: mkdir(): Disk quota exceeded in /home/seo/public_html/vhz.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 504
Sylwester na tarnowskim rynku

Sylwester na Rynku w Tarnowie

W wielu dużych miastach Polski, które mogą poszczycić się pewną renomą utarła się tradycja organizowania sylwestrowej imprezy plenerowej na rynkach. Gwiazdami wieczoru są artyści najwyższych lotów, którzy swoją obecnością:  śpiewem, tańcem, żartami -uświetniają tę magiczną noc. Dzięki mocy atrakcji, które oferuje się potencjalnym uczestnikom zabawy, mieszkańcy tych miast i okolicznych miejscowości tłumnie zjeżdżają by wspólnie witać Nowy Rok, a po skończonej zabawie z uśmiechem na ustach wracają do domów.

Tarnów, chociaż mniejszy niż Kraków, Warszawa czy Łódź również może pochwalić się tym, iż proponuje swoim mieszkańcom wspólne świętowanie na tarnowskim rynku. Niemniej jednak, nie są to imprezy na tak wielką skalę jak w dużych miastach, gdyż wiązałoby się to ze zbyt dużymi nakładami finansowymi, którymi małe miasta nie dysponują. Tym samym, to co proponuje Tarnów na Sylwestra jest bardzo skromną wersją noworocznego szaleństwa, a dla wielu osób pozostaje kiepskiej jakości żartem, a nawet kpiną. Ewentualnym uczestnikom wieczoru proponuje się bowiem odtwarzanie hitów minionego roku zamiast grania „na żywo”, a to niestety nie stanowi zbyt kuszącej atrakcji, która przyciągnęłaby tłumy. Oprócz tego, innym, a jednocześnie ostatnim stałym punktem imprezy jest pokaz sztucznych ogni, który poprzedza wspólne odliczanie ostatnich sekund Starego Roku.  Tak więc, w Tarnowie można spędzić sylwestrową noc na rynku aczkolwiek nie należy nastawiać się na występy znanych osobistości i wielogodzinną zabawę.

Gdyby były one zagwarantowane, z pewnością ludzie, tłumniej i z większym optymizmem oraz radosnym nastawieniem na dobrą zabawę, przybywaliby na rynek. Organizacja masowej imprezy jest nie lada sztuką, wymaga wielu przemyśleń, pracy ludzi, którzy znają się na rzeczy, kreatywności, a przede wszystkim ogromnych chęci i zaangażowania, dopiero potem budżetu. Bo jeśli się bardzo chce, to i na to znajdzie się rada. Znalezienie sponsorów imprezy w Tarnowie i jego okolicach nie jest trudną sztuką. Staje się nią, gdy brakuje dobrej woli.

Tak czy owak, jeśli nie ma się innych planów, alternatywą staje się wizyta na tarnowskim rynku. Mając nadzieję na romantyczny Sylwester z ukochanym miejsce to raczej się nie sprawdzi aczkolwiek, na świętowanie z rodziną i przyjaciółmi będzie jak znalazł.