Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/seo/public_html/vhz.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349

Warning: mkdir(): Disk quota exceeded in /home/seo/public_html/vhz.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 504
Pomysły na Sylwestra pod Tarnowem

Propozycje sylwestrowe w okolicach Tarnowa

Sylwestrowych inspiracji należy szukać wszędzie, gdzie tylko się da. Różnego rodzaju lokale w Tarnowie są jedną z wielu alternatyw, z których możemy skorzystać w Sylwestra. Wszelkiego rodzaju przyjęcia i imprezy tego typu są bowiem organizowane niemal w każdej miejscowości, małej i większej, gdyż niekoniecznie na jej terenie musi działać klub czy restauracja, która zajęłaby się ich organizacją, bo Sylwester pod Tarnowem to nie tylko noworoczna zabawa w rytmie disco. Nie wiedzieć czemu, w społeczeństwie istnieje powszechne przekonanie, że tradycyjne zabawy na wsiach to zwykłe „potupanki”, które nie zasługują na większą uwagę. Tym czasem, jest zupełnie inaczej. Wiejskie zabawy mają bowiem swój niepowtarzalny klimat- jedyny w swoim rodzaju, są swojskie i autentyczne, całkowicie pozbawione sztuczności, która niezmiennie wkracza na „salony”.

W bardzo małych miasteczkach i wsiach, zazwyczaj nie ma budynków, które przez cały rok świadczyłyby usługi gastronomiczne czy stricte rozrywkowe. W pewnym sensie, fakt ten sprawia, że ich mieszkańcy są pozbawieni szansy uczestnictwa w spotkaniach towarzyskich tak często, jakby tego prawdopodobnie chcieli. Sylwester jest zatem okazją, jedna z nielicznych, a więc długo oczekiwanych, by w końcu oderwać się od codzienności, pobawić się, zaszaleć.

Z inicjatywą noworocznej zabawy wychodzą władze sołeckie, wójtowie, radni, koła wiejskie i parafialne oraz inne grupy zorganizowane, które są chętne do działania. Tym sposobem, budynki takie jak Dom Strażaka, Remiza, Domy Kultury oraz inne budynki użyteczności publicznej, jak na przykład szkoły, na tę jedną wyjątkową noc stają się miejscami, gdzie odbywają się niepowtarzalne Bale Sylwestrowe.

Ciepłe posiłki są zazwyczaj dziełami zdolnych gospodyń, które sztukę kucharzenia mają we krwi toteż, wszystko, co wychodzi spod ich rąk jest absolutnym arcydziełem smakowym pieszczącym podniebienie. Miejscowa orkiestra, jeśli tak istnieje, uświetni zabawę swoją muzyką, a sąsiad z naprzeciwka obejmie funkcję wodzireja z racji tego, że w całej wsi uchodzi za dowcipnisia i gadułę. Panie, z drobną pomocą mężów, zajmą się przystrojeniem sali i ustawieniem świateł oraz nakryciem stołów. Każdy włoży w przygotowania cząstkę siebie i w ten sposób wszyscy będą mieli zagwarantowaną udaną zabawę.

Innym rozwiązaniem jest catering, który zajmie się organizacją przyjęcia od strony gastronomicznej oraz wynajęcie zespołu, który zadba o oprawę muzyczną. Niewielkim kosztem, wiele par będzie miało szansę na huczne świętowanie Nowego Roku.